Blanka Jehlíková- Sabat

Autor: Blanka Jehlíková 
Název: Čarodejka: Sabat (2.díl )
Počet stran: 198 
Rok vydání: 2013 
Žánr: fantasy, román, sci-fi 
Vazba:tvrdá s přebalem


Výsledek obrázku pro sabat kniha V této knize najdete další povídky Pražské čarodějky Johany, kterou opět čekají nelehké úkoly. Kniha má několik kapitol z nichž se dozvíte například kde vezme Johana bylinky, protože babek kořenářek stále ubývá a ke všemu ti otravní manželé Nádvornícovi. První povídka - Svatojánská noc pojednává o tom jak Johana přemluví Magdu, která je velice dobrá botanička, aby jí pomohla nasbírat bylinky, které potřebuje. Nakonec se obě dostanou na Sabat a Johana zjistí, že i Magda do které by to neřekla si umí užít života a spolčí se s vlkodklaky... ( v tom sexuálním slova smyslu :D ) V další povídce se Johana bude muset vypořádat s Nádvorníkem a jeho obludou, kterou stvořil. Další povídka se jmenuje Tělo k pronajmutí, myslím že už název mluví za vše. Sabat byl vždy místem, kde se dobře jedlo, pilo a čarodějnice a taky se oddávali sexu. Sólo pro kocoura je pak o panu kocourovi což je Johanin domácí skřítek , který učí základy kouzel Johaninu sestřenici. 

Kniha tedy obsahuje 4 příběhy , které na sebe navazují a vytváří tak celistvý děj knihy. Ačkoliv kniha odkazuje na 1.díl čarodějky, není třeba jí číst. I přesto pochopíte z knihy o co přesně jde. Druhá kniha je více osobní, více se dozvíte o Johaně a její rodině. Johana je klasická moderní, pracovitá žena, která se lítá odreagovat na Sabat. 

Můj názor na knihu: Ačkoliv má kniha celkem dobré hodnocení nezaujala. Popravdě děj mi přišel opravdu hodně předvídatelný a vlastně by se celá kniha mohla přejmenovat na 50 odstínů Sabatu. Ke konci knihy už jsem se opravdu nutila, abych jí dočetla. Na to jak každý píše, že je děj svižný což sice je, ale kniha ničím nepřekvapila a neuchvátila. Celkově je kniha jednoduchá, s prapodivným humorem , ale i tak věřím , že se najdou ve stejném žánru mnohem lepší kousky než je tento. A popravdě celkem lituji těch 49,- kč :D Ale jedno se musí nechat, název je parádní, obálka je taky celkem fajn, jen obsah by prostě mohl být o něco lepší. 

Celkové hodnocení: gdfgdfgggdfgdfgg

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za komentář ! :)

Instagram