Pay pal základní informace

Výsledek obrázku pro pay pal logo png

Zdravím vás kulíšci. Dnes mám pro vás  jeden nákupní článek a to o pay palu. Mnoho lidí se mě ptá zda je to bezpečné nebo zda se pro něj najde využití i mimo ebay. Dneska se tomu tedy trochu podíváme na kloub.

1.Co to vlastně ten pay pal je?
Pay pal , je internetový platební systém. Umožňuje přesuny peněz mezi účty pay palu. Každý účet je propojen s jednou nebo více kartami. Proto při jeho založení vypisujete číslo a expiraci dané karty. Karta samozřejmě musí mít povolené internetové platby. Více v jak si založit pay pal.

2. (Nejčastější otázka) Jak dlouho trvá založení pay palu a je to složité?
Ne. Založení pay palu trvá chvíli a není to nijak extrémně složité. Stačí mít po ruce kartu a popřípadě přihlášení do internetového bankovnictví. Sama jsem si u Ge money (monety) povolovala platby na internetu a byla to otázka pár minut. Vše jsem si udělala sama a v pohodlí domova.3.Kde všude jej využiju? Další velmi častá otázka.
Osobně platím pay palem na steamu, lolku, twinstaru. Čiže hodiť se může i těm co hrají . Převod peněz je okamžitý a nemusíte čekat třeba jako u mobilu na načtení hvězdiček viz u Twinstaru a mnhdy ještě získáte např. u twinu hvězdičky navíc a vyjde vás to levněji. Stejně tak u lolka. Nakupujete -li u zahraničních e-shopů pak se vám pay pal bude také hodit např. blippo,bodyline,ap a spousta jiných e-shopů. Stejně tak aliexpress a ebay. S pay palem jsem playtila třeba i u emp-shopu (což je metalovej shop) a dokonce i kosmetiku z nějakého e-shopu. Název momentálně nevím, takže vám jej nepovím.

4. Proč si založit pay pal?
Jasně pro někoho je lepší když si pokaždé naťuká číslo karty, ale mnohdy je tohle rychlá metoda a navíc bezpečná. Navíc pokud najedete na pay pal víte komu přesně posíláte peníze a kdo je poslal vám a kolik. Většinou se mi právě tohle v internet bance neukazuje a mám tam jen ebay. Pak třeba nevím, který obchodník mi peníze vrátil a který ne.Navíc peníze jsou defakto ihned na druhém účtě a nemusím složitě vypisovat čísla karty apod. Další výhodou je, že si můžete nastavit kurz měny tudíž se vám částka třeba v usd přepočítá dle aktuálního kurzu. A to hlavní. Nemusíte platit bance nic za převod peněz z účtu na účet.

5.Platím něco?
Při založení si pay pal strhne zrhuba 50 kč. Tato částka vám je ihned vrácena při prvním převodu. Takže pokud si zakládáte pay pal strhne vám 50 kč, ale například při nákupu na nějakém e-shopu vám je okamžitě vrátí.


6. Je zde riziko podvodu?
Tak jako platit kartou na internetu i tady riziko je. Na druhou stranu si myslím, že pokud nejste hloupí byla by velká haluz, abyste se stali oběťí podvodu.

Tak tímto doufám, že jsem vám některým zodpověděla vaše otázky a pokud máte nějaké další dotazy určitě se nebojte a ptejte se.

2 komentáře:

  1. Služeb Paypal využívám 11 let. Pro zahraniční nákupy naprostá nezbytnost. Doporučuji :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Souhlasím. Také ho mám a využiji ho i u spousty Českých e-shopů. :)

      Vymazat

Děkuji za komentář ! :)

Instagram