Retro výzva-hippies

Tak a je tu další díl retro výzvy. (Díl to zní divně -.- ) Každopádně to dneska bude na téma Hippies (ale to už víte co? :D ) 


Hippies nebo tzv. děti květin či hnutí . Celý styl vznikl v 60.letech v USA,ale populární byl nejen tam ale i např.v Japonsku. Tito lidé K naplnění těchto cílů se sdružovali do skupin či komunit, které pak často provozovaly volnou lásku . Často se užívaly drogy – zvláště psychedelické (LSD). Častým cílem byl někdy ale jen opak chování většinové společnosti a vyjádření protestu. Hippies propagovali spontánní chování, lásku a prosazovali názor, že si člověk má užít života a nebudovat kariéru, nehonit se za penězi. Tato móda měla velký vliv na umění,hudbu,film,literaturu,... V Česku byli tito lidé pronásledováni režimem (nechodili na pivnnou vojnu apod. )


Móda
Většinou nosili muži i ženy dlouhé vlasy,volné oblečení,kalhoty do zvonu,korálky,květinové čelenky a čelenky celkově (i muži ) .
malá inspirace

hippie

Líčení 

Hippies byli proti líčení. Avšak ke koncům 60.let se to začlo měnit. Můžete však i mezi dívkami najít několik děvčat nalíčených.

Budeme potřebovat:
BB cream
tvářenku (nejlépe nějakou lehce oranžovou )
světlou rtěnku
hnědé stíny
řasenku
(a v mém případě linky) nebo tužka na oči :)

make up hippie

V mém případě byla výbavička více výraznější :D 

(ano moc toho nepoužívám ale obvykle nepoužívám ani rtěnku a ani tvářenku ) 


Postup: 
Pleť nejprve vyčistíme a naneseme BB cream. Pokud chceme můžeme si zvýraznit obočí ovšem tentokrát má být celkový make up co nejvíce přírodní tudíž se snažte právě malovanému obočí vyhnout.

Na Oko naneseme světlejší stín nejlépe hnědý . A po té můžeme tužkou oko orámovat. V mém případě jsem namalovala stejnou linku jako zde .Po té naneseme řasenku. 
Naneseme tvářenku a nakonec namalujeme rty rtěnkou v nude barvách (v mém případě červenou.)

Tentokrát jsem neměla doma lepší foťák takže proto fotky vypadají jak vypadají a ano rtěnka je červená ,ale foťák jí zaregistroval jako oranžovou. -.- " Prý vypadám víc než hippík jako elf :D 


a jedna fotka :DDD ano tentokrát jich je víc :DD Tuto fotku berte jako bonusovou :D

Osobně se mi tento styl hodně líbí až tedy na tu free love :D Co se však týče hippies jako módy proč ne. A jak se vám líbí tento styl? 

Blogy ,které se také zapojily do výzvy :) 
http://www.mejserada.cz
http://wormake.blogspot.cz
http://jijinka.blogspot.cz
http://www.getmovincz.blogspot.cz
http://www.simonetablog.blogspot.cz
http://www.lsg-blog.cz

Tak přátelé Mír a láska s vámi :D 


6 komentářů:

Děkuji za komentář ! :)

Instagram