Retro výzva-70.léta v ČSSR

Tak a máme tu další a předposlední článek z naší blogerské retro výzvy. :)

 Emigrace cca 800 tisíc lidí. Navzdory očekávání některých politiků z Československa okupační vojska po zásahu neodešla – do konce roku 1968 sice odešly jednotky všech menších států, avšak sovětská vojska v Československu zůstala .Díky tomu se bez úspěchu vedly různé protestovací akce. Upálení Jana Palacha před fakultní Nniverzitou Karlovy v Praze.Odstup Alexandra Dubčeka z funkce tajemníka.  Po té nastoupila doba normalizace kolem roku 1971. přehrada Gabčíkovo, jaderné elektrárny Jaslovské Bohunice a Dukovany, dálnice D1 z Prahy do Bratislavy, pražské metro, pražský Palác kultury či domy kultury, které vyrostly prakticky v každém větším městě. Začalo se ovšem také s bytovou výstavbou, která společně se systémem přídavků a zvýhodnění a společně s jistotou zaměstnání způsobila populační explozi (1970 – 1979). Velkou módou se též stalo vlastnit chatu či chalupu. Gustav Husák prezidentem. 

Móda
Nosily se minisukně,zvonové kalhoty, hippie modely.To se však brzy změnilo. Na scéně se okolo roku 1971 objevily boty na platformě, která byla většinou vysoka okolo 5–10 cm. Nosily je jak ženy, tak muži. Z oblečení bylo pro ženy a muže dále populární také džíny a kalhoty s širokými nohavicemi. Tento styl byl zvěčněný filmem „Horečka sobotní noci (Saturday Night Fever)“, s Johnem Travoltou v hlavní roli.Po té byl tento "disco look" nahrazen punkovou módou. Postupem času se nosily rovné kalhoty  a boty na platformách se změnily v boty zavřené s volnou patou. 

Líčení
Konečně se začli nosit hodně výrazné a výraznější stíny a řasenka. Mnohdy líčení postrádalo linky.

Budeme potřebovat: 
BB cream
tvářenka
Výraznější stíny (já zvoolila fialové)
tužku či nějakou sadu na úpravu obočí
linky či tužka na oči
řasenka
světlejší rtěnka


Postup: 
Pleť vyčistíme a po té naneseme BB cream. Po té si domalujeme obočí a upravíme si jej. Stíny naneseme na celé oční víčko až k obočí. Po té naneseme linky a řasenku. Případně zvýrazníme spodní linku oka tužkou na oči. Na konec naneseme tvářenku .

Vše by mělo nakonec vypadat nějak takto.


Jinak omlouvám se,že dnes není víc toho ale děsně mě pálí,štípe a bolí prst ,který jsem si já pako spálila o kamna. -.-  Snad jsem se aspon trochu trefila :) 

Blogy ,které se také zapojily do výzvy :) 
http://www.mejserada.cz
http://wormake.blogspot.cz
http://jijinka.blogspot.cz
http://www.getmovincz.blogspot.cz
http://www.simonetablog.blogspot.cz
http://www.lsg-blog.cz

A já se na vás budu opět těšit u posledního článku s retro výzvou a to v úterý :)) Bye bye 


4 komentáře:

  1. Krásný článek, perfektně jsi tu dobu popsala. Paneláky, populační exploze, tzv. husákovy děti :))) Mně se také dnes nedařilo, to asi byla špatná konstelace hvězd.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. děkuji hold každý den není sluníčkový ale spálit se o kamna -.- :( prostě hold náhoda je blbec...

      Vymazat

Děkuji za komentář ! :)

Instagram