Domácí kávový peeling

Dneska ještě jeden článek, protože mě napadlo, že třeba to někomu pomůže. Znáte to, dlouho si s obličejem nic neděláte a dneska by si zasloužil pořádnej peeling. Ale proč používat chemii když můžete v klidu použít to co máte doma a nemusíte vůbec nic kupovat? Kávu sice nepiju, ale její vůňi mám hodně ráda a jednou za čas si nějakou lepší nebo s mlíkem dám.

Výsledek obrázku pro káva

Co potřebujeme? Rozemletá kávová zrna. Aby byl peeling o něco lepší a káva se dostala hluboko do pleti můžete použít slunečnicový nebo olivový olej a nebo je ještě tento peeling parádní smíchaný s černým čajem ( ten už doporučuji normálně sypaný). Dobré prý je kávu smíchat s bílým jogurtem místo oleje.

Proč si peeling dělat? Protože peeling odstraňuje odumřelé kožní buňky , které nám na obličeji občas dělají neplechu. Například mě se na bradě vždycky dělá taková krupice, kterou když vezmu peelingem zmizí.

Mimochodem lógr z kávy je prý dobrý i jako zábal na vlasy.

Pokud budete peeling používat na celé tělo může vám pomoct v boji proti celulitidě. Káva je také dobrý bojovník proti vráskám, takže pokud uvažujete nad krémem určitě není od věci jí trošku přidat. Pokud chcete dobrý tělový peeling je dobré přidat i skořici, která prohřeje tělo. Jinak pomáhá proti únavě, taktéž je dobrým bojovníkem proti akné , dodá pleťi pružnost ( a pokud si budete vychlazenou kávou potírat obličej tak vám dá také trošku zdravě opáleného vzhledu, což ale vyzkoušeno nemám ;) ) a pomáhá i na unavenou pleť. ;)

Tak co, taky tento zázrak nedáte z ruk? ;)

4 komentáře:

 1. Taky kávu moc nepiju, ale její vůni mám ráda. Domácí peeling jsem ještě nezkoušela, ale vypadá to opravdu jednoduše. :-)
  welcometomyworld

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na to, že kávu nepiju tak opravdu jednoduchý je. Doporučuji vyzkoušet, podle mě funguje líp než kdejaký koupený. :)

   Vymazat

Děkuji za komentář ! :)

Instagram