Kastrace: ano či ne?


Poslední dobou všude vidím a čtu, jak každý zakazuje kastrace psů a koček. Milé děti a vy všichni co to zakazujete, dříve než budete pro, raději se nad tím zamyslete. Tak a teď vám napíšu svůj názor .
Samozřejmě tímto nechci říct, že bych i já běžně kastraci schvalovala. Je to jako když si žena nechá podvázat třeba vaječníky. V určitém věku a za různých okolností to člověk chápe. Stejné je to dle mého i s kastrací koček a psů.


Ti co žijí na vesnici určitě ví, že tam je nejeden pejsek hlídající domeček. Jasně pes hlídá dům a je to věrný přítel. Ale pokud je pejsek takový, že obskáče kde co, je asi na čase nad tím popřemýšlet. Pejsek uteče obskáče fenku a ta bude mít štěňata. A co s tím teď? Tak to utopíme. Neříkám, že to dělá každý, ale takovéto pejsky si vezme málo kdo. Vždyť pořád čtu množírny zvířat sem a tam. Tak si člověk řekne, že je to asi někdo kdo to dělá úmyslně a to štěně  si nevezme. No a pak se to lidi snaží zabít, protože neví co s tím. Popřípadě to pak někde pustijou a bezďáci toho nebohého pejska sežerou. Světe div se u nás to tak opravdu je. Bezďáci mají psa , kterého někde najdou a pak se doslechnu, že to nebožátko snědli. Takže když se na to člověk podívá zpětně je tedy lepší ta kastrace než aby pak někdo třeba topil malé pejsky. A podobně bych to viděla třeba u koček , které mají lidi na zahradě a nechají je žít si volným životem. Tím nemyslím kočičky, které jsou doma, ale ty co běhají volně po zahradě a dovnitř je lidi téměř nepouštějí. Jasně člověk to chápe je to kočka a měla by být i venku. Najednou donese blechy a co s ní? Tak bude venku. Problém je, že ty kočičky pak stejně utečou. Tady bych tu kastraci třeba viděla na místě. Další věc kdy určitě kastraci ano u zatoulaných koček nebo u koček z ulice. Moje teta třeba vybírala na kočičky peníze. Kdo chtěl přispěl. Zbytek jsme vybrali prodejem vyfouknutých vajíček , které se zdobily a dírkovaly. Prodalo se jich opravdu hodně (taky jsme po večerech měli co dělat . Přijdete z odpolední a ještě jedete na ruce a pusu , které už tak máte v jednom ohni.) , ale povedlo se. 

Takže závěrem co tímto chci vlastně říct? Ano o tomto se stejně povedou dlouhé debaty. Ale je to skoro to stejné jako potrat. Lidi pořád budou říkat, že je to vražda a podobně. Ale pokud není miminko z lásky (nechci to tu vypisovat detailně) nebo je matka nemocná a z nějakého důvodu si miminko nechat nemůže, je to lepší než kdyby se pak narodilo a ta matka ho stejně dala do baby boxu , ačkoliv by sice žilo, ale jak 3letému dítěti chcete vysvětlit, že ho matka stejně nechala? Nebo ho pak zabila a hodila třeba do popelnice. Podobně to vidím i s kastrací. Pořád je to lepší varianta ačkoliv není moc příjemná , než kdyby pak někdo to nebohé zvířátko zabil. A ano někteří prostě jsou takový, že nepřemýšlí a než štěnata tak raději zabijou svého nejlepšího přítele. Nebo třeba fenku, která bude mít štěňátka. 

Toť můj názor.Ačkoliv se vám třeba líbit nebude (taky že nemusí) stojím si za ním. A jaký je na tohle téma váš názor? :) Určitě mi ho do komentáře napište. Ráda si jej přečtu. :)

4 komentáře:

 1. Přesně mám úplně stejný názor. jsem ráda, že ty důvody jsou takhle rozepsané. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji , jsem ráda, že má někdo podobný nebo stejný názor. :)

   Vymazat
 2. Já bych teda nechala kastrovat i kočku, co mám jen v bytě, a to ze dvou důvodů. Prvním je ten, že kočka se při mrouskání v bytě trápí. A druhým je samotné mrouskání, protože nikdo to nechce poslouchat.
  A navíc kastrovaná kočka se drží u domu a nezatoulá se nikam daleko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak já myslím, že kastrace koček je pořád lepší, než když ta kočička někomu uteče , protože jí pouštějí ven a pak má najednou koťata a někdo je utopí. Podobný to je i s pejskama na vesnici. Pořád koukám, že se zatoulal někomu pejsek a samozřejmě proč? Kvůli fenám, protože je to příroda.

   Vymazat

Děkuji za komentář ! :)

Instagram