Přírodní odličovač v nouzi pro různé typy pleti

Některé kosmetické přípravky člověk (teda hlavně ženská) potřebuje skoro pořád. A jedním z nich je odličovač. Pokud vám však dojde, lze použít náhradní řešení. A to takové , které běžně seženete doma v kuchyni. ;) 

Mastná, kombinovaná pleť
Mléko nebo bílý jogurt. 
Malé množství nanesete tamponem na obličej a v případě bílého jogurtu smyjete vodou. Mléko je dobré jako hydratace kůže. 

Suchá pleť 
Olivový olej
Namočte vatový tampón v oleji, naneste na obličej a nechte pár minut působit. Po té můžete smýt vodou. Případně nechat tak. Olej se vsákne do pleti a je to parádní dávka hydratace. Některé ženy si dělají dokonce odličovač na mastné bázi- jojobový olej a vitamín e.  Olivový olej je parádní zejména na řasenku. 

Pleť s akné
salátová okurka
Okurku oloupejte a rozmixujte, naneste tampónem na obličej a nechte působit, po té smyjte. Mimochodem okurka je celkově dobrá jako osvěží hlavně na unavené oči. 

Pro extra zklidnění, vyhlazení a rozjasnění 
tvaroh
Na obličej naneste vatovým tampónem, nechte chvíli působit a smyjte. 

Pro extra osvěžení a zjemnění 
banán a mléko 
Rozmačkejte banán s pár kapkami mléka, tampónem naneste na tvář, nechte pár minut působit a smyjte. Z banánu je celkově dobré si dělat masku. A to například i z jeho šlupky, takže pokud je vyhazujete bez použití příště doporučuji vyzkoušet. 

Možná některé věci, třeba mlíko zní divně. Ale sama jsem to zkoušela a opravdu to funguje. Takže v případě nouze už víte jak na to. A jako bonus mám krásně hebký obličej. A to za zkoušku stojí ne? image

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za komentář ! :)

Instagram